Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych

Kolejna duża impreza sportowa za nami. 15 marca 2014r. w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Województwo Wielkopolskie zajęło 1 miejsce zdobywając znaczną przewagę punktową nad swoimi rywalami.
W zawodach udział wzięło 272 przedstawicieli z 45 klubów z 10 województw. Imprezę zaszczycili obecnością zaproszeni goście m.in. Wacław Hurko Z-ca Przewodniczącego Rady Krajowego Zrzeszenia LZS, Jacek Jędraszczyk Burmistrz Żerkowa. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w 4 kategoriach wiekowych na dystansie od 1500m do 4000m. Pod koniec zawodów zorganizowano również otwarty bieg dla dzieci na dystansie 1000 m. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej województw pierwsze trzy miejsca zostały zajęte przez: Woj. Wielkopolskie- 913 pkt, Woj. Lubuskie- 440 pkt, Woj. Łódzkie- 393 pkt. W klasyfikacji klubowej I miejsce zdobyli reprezentanci KS Podlasie Białystok, II miejsce LLKS Osowa Sień, III miejsce WMLKS Pomorze.