Podsumowanie roku 2017

     W dniu 7 grudnia 2017, na obiekcie KS Sobieski Poznań odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo- Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Podsumowanie zostało przeprowadzone w sportowym charakterze. Część oficjalna przeplatana była profesjonalnymi pokazami sumo, kolarstwa i zapasów.

 

 Do wręczania nagród i odznaczeń proszeni byli:

Tomasz Wiktor - Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Mariusz Kubiak - Z-ca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczącym Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS

Ryszard Napierała - Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 

 

Wręczone zostały odznaczenia:

 

Medal 70-lecia LZS

Piotr Całus - Sponsor LKS Budowlani - Całus

Mateusz Całus - Sponsor LKS Budowlani - Całus

Dariusz Śmiałowski - trener, sędzia powiatu gnieźnieńskiego

Jerzy Dembiński - V-ce prezes LKS Orkan Wielkopolska

Tomasz Kawaler - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej LKS Orkan Wielkopolska

Jerzy Radomski - trener LZS Siedlików

Stanisław Woryma - zasłużony działacz z powiatu Ostrzeszowskiego

Krzysztof Paprocki - zasłużony działacz z powiatu Ostrowskiego

Odznaka za Zasługi w Rozwoju LZS województwa Wielkopolskiego

Przemysław Kaźmierczak - działacz MLUKS "Szperek" Antonin

 

Wielkopolskie Zrzeszenie ufundowało stypendia 15  najlepszym sportowcom z klubów należących do członków prawnych Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS:

Borowik Dawid – PLKS GWDA Piła, Lekkoatletyka

Sójka Mikołaj – Klub Kolarski TARNOVIA, Kolarstwo 

Olejniczak Zuzanna – Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”, Kolarstwo

Goździewicz Piotr – UKS 12 Kalisz, Lekkoatletyka

Warszawski Kornel – Ludowy Klub Sportowy Orkan Ostrzeszów, Lekkoatletyka

Nowacki Marcin – UMKS Zryw Wolsztyn, Kajakarstwo klasyczne

Stasik Martin – LKS „Budowlani Całus’ Nowy Tomyśl, Podnoszenie ciężarów

Przybylak Karolina – UKS Jedynka Kórnik, Kolarstwo

Maciejewska Patrycja – UKS Achilles Leszno, Lekkoatletyka

Bielawska Klaudia – UKS „Koźminianka”, Kolarstwo

Michalska Olga – Ludowe Zespoły Sportowe Siedlików, Kickboxing

Daszkiewicz Bartosz – KLTC Konin, Kolarstwo

Jastrzębski Kacper – LKS Orkan Ostrzeszów, Lekkoatletyka

Komorowska Martyna – KS Promień Opalenica, Podnoszenie ciężarów

Wojtkowski Szymon – LKS Ceramik Krotoszyn, Zapasy styl wolny

 

W roku 2017 we współzawodnictwie brało udział ok. 25 000 uczestników reprezentujących 28 powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz 55 szkół ponadgimnazjalnych.

Najlepszych 12 powiatów oraz 6 szkół otrzymało puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowo- turystyczny.

Laureaci szkół:

1. ZS 1 Ostrzeszów - 222,5 pkt. 

2. ZSP Nietążkowo - 207 pkt.

3. ZS nr. 2 Szamotuły - 178 pkt.

4. LO Środa Wlkp - 157 pkt.

5. ZSPP CKU Marszew - 129,5 pkt

6. ZSTiO Września - 112 pkt.

Laureaci powiatów:

1. Szamotuły - 2265 pkt. 

2. Konin - 2192,5 pkt.

3. Ostrzeszów - 2155 pkt.

4. Piła - 2142,5 pkt.

5. Ostrów Wlkp. - 2112,5 pkt.

6. Pleszew - 2102,5 pkt.

7. Wągrowiec - 2092,5 pkt.

8. Środa Wlkp. - 2072,5 pkt.

9. Wolsztyn - 1992,5 pkt.

10. Krotoszyn - 1880 pkt.

11. Chodzież - 1725 pkt.

12. Poznań - 1295 pkt.