XX Ogólnopolskie Igrzyska LZS

W dniach 25-27.08.2017 w Spale odbyły się XX Ogólnopolskie Igrzyska LZS, w których uczestniczyli reprezentanci 16 województw. W bieżącym roku powrócono do organizacji Igrzysk o charakterze sportowym w dyscyplinach tj. lekkoatletyka, zapasy styl wolny i klasyczny mężczyzn, zapasy kobiet, podnoszenie ciężarów kobiet i mężczyzn oraz piłka siatkowa plażowa kobiet i mężczyzn. Jak co roku nie zabrakło również bloku rekreacyjnego oraz integracyjnego. Województwo Wielkopolskie reprezentowała 100 osobowa załoga. W bloku sportowym, w dyscyplinie LA startowali zawodnicy z wielkopolskich klubów: GWDA Piła, Orkan Środa Wlkp., Orkan Września, Achilles Leszno, Krokus Leszno, 9 Kalisz, 12 Kalisz, Orkan Ostrzeszów. Nasi lekkoatleci łącznie wywalczyli 6 złotych medali, 11 srebrnych oraz 10 brązowych, zajmując w klasyfikacji wojewódzkiej I miejsce. W zapasach styl wolny w kat. do 59kg zawodnik LKS Ceramik Krotoszyn – Filip Woźnica wywalczył brązowy medal, natomiast zawodnicy z KS Sobieski Poznań wywalczyli dwa srebrne medale w kat. do 89kg – Ułasewicz Mateusz oraz do 98kg – Parsadanaszwil Michał. Jak co roku nie zawodni reprezentanci piłki siatkowej plażowej kobiet – MGLKS „Barycz” Janków Przygodzki i mężczyzn – LUKS Wilki Wilczyn zdobyli złote medale. Wielką dumę przyniosła nam również piłka nożna mężczyzn w której zdobyliśmy złoto, zawodnicy wyłonili również najlepszego strzelca, którym został Dawid Urbanek strzelając w rozgrywkach 16 bramek. Brązowy medal wywalczył Karol Koralewski w wyciskaniu odważnika w kat. +85kg. Zawodnicy bloku integracyjnego zdobyli 2 złote medale, 3 srebrne oraz 1 brązowy.

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

DEKLARACJĘ DO URZĘDU SKARBOWEGO NALEŻY ZŁOŻYĆ DO 30 KWIETNIA 2024!