Lista Stypendystów na rok 2017/18

Wielkopolskie Zrzeszenie LZS informuje, że na podstawie Statutu WZ LZS oraz regulaminu, przyznaje stypendium na okres od 01.09.2017r. do 30.06.2018r. niżej wymienionym zawodnikom:

1. Borowik Dawid – PLKS GWDA Piła, Lekkoatletyka - w minionym sezonie 2017 zdobył złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Toruniu na dystansie 300m (z wynikiem 35,37), Dwukrotny złoty medalista w Mistrzostwach Polski LZS w Pile w biegu na 400m z wynikiem 49,77 i sztafecie 4 x 400m z wynikiem 3:24,42. – Trener : Ignacy Krzewiński
  2.  Sójka Mikołaj – Klub Kolarski TARNOVIA, Kolarstwo – złoty medalista na Mistrzostwach Polski w Pruszkowie na torze w wyścigu drużynowym na dochodzenie, srebrny medalista Mistrzostw Polski w Kaliszu na szosie w wyścigu drużynowym na czas – Trener : Piotr Broński
  3. Olejniczak Zuzanna – Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”, Kolarstwo – złota medalistka w wyścigu indywidualnym na 2 KM podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie, złoty medal podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Wysowej Zdrój, srebrny medal w omnium podczas Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie, na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor na Węgrzech zdobyła 11 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego – Trener : Waldemar Minta
  4. Goździewicz Piotr – UKS 12 Kalisz, Lekkoatletyka – złoty medalista Mistrzostw Polski LZS U18 w Pile ( kula 5kg – wynik 18.63m ), złoty medalista na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży U18 w Warszawie ( kula 5kg – wynik 19,80m ), złoty medalista Mistrzostw Europy U17 Eyof Gyor ( kula 5kg – wynik 19.41m ) – Trener : Marcin Małecki
  5. Warszawski Kornel – Ludowy Klub Sportowy Orkan Ostrzeszów, Lekkoatletyka – uczestnik Mistrzostw Świata w Nairobi na których zajął 11 miejsce w rzucie dyskiem, dwukrotny srebrny medalista w Mistrzostwach Polski OOM w Warszawie w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą – Trener : Antoni Winny
  6. Nowacki Marcin – UMKS Zryw Wolsztyn, Kajakarstwo klasyczne – na Mistrzostwach Polski OOM zajął pierwsze miejsce K1 na dystansie 500m i trzecie miejsce K2 na dystansie 1000m, także zdobył dwa brązowe medale na Pucharze Nadziei Olimpijskich w Racicach na dystansie 1000m K1 i 500m K1 – Trener : Marek Szymankiewicz
  7. Stasik Martin – LKS „Budowlani Całus’ Nowy Tomyśl, Podnoszenie ciężarów – złoty medalista Mistrzostw Polski OOM w Siedlcach, na Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 17 zdobył wicemistrzostwo – Trener : Jerzy Nowak
  8. Przybylak Karolina – UKS Jedynka Kórnik, Kolarstwo – zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie, złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorek w wyścigu keirin, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w wyścigu eliminacyjnym, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek w wyścigu drużynowym na czas, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w wyścigu medison, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Torowych w wyścigu drużynowym na dochodzenie – Trener : Robert Taciak
  9.  Maciejewska Patrycja – UKS Achilles Leszno, Lekkoatletyka – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu w rzucie młotem, na Mistrzostwach Europy Juniorów w Grosseto zajęła 6 miejsce – Trener : Hanna Górska
  10. Bielawska Klaudia – UKS „Koźminianka”, kolarstwo – na Mistrzostwach Europy Juniorów w Anadii zajęła 7 miejsce, podczas Pucharu Polski w Pruszkowie 2 miejsce : 2 KM, 2 miejsce : omnium, 1 miejsce : scratch, na Mistrzostwach Polski w Pruszkowie na torze zdobyła 2 miejsce: omnium, 2 miejsce: 2KM i 1 miejsce : scratch, na Mistrzostwach Polski Gdynia – Krokowa zdobyła 2 miejsce w wyścigu na czas i 2 miejsce ze startu wspólnego, na Finale PP w Koźminku zajęła 3 miejsce w wyścigu na czas i 1 miejsce ze startu w wspólnego, na Mistrzostwach Polski KZ LZS w Pruszkowie na torze zdobyła 1 miejsce : scratch, 3 miejsce na dystansie 2KM i 6 miejsce w wyścigu eliminacyjnym – Trener : Marianna Chenczke
  11. Michalska Olga – Ludowe Zespoły Sportowe Siedlików, Kickboxing – złota medalistka w Mistrzostwach Polski seniorów full-contact w Piotrkowie Trybunalskim, na Mistrzostwach Polski w Włoszczakowicach zdobyła wicemistrzostwo w light-contact
  12. Daszkiewicz Bartosz – KLTC Konin, Kolarstwo – srebrny medal na Mistrzostwach Europy w wyścigu olimpijskim, na Mistrzostwach Polski Juniorów zajął 7 miejsce w keirin, także na Mistrzostwach Polski juniorów zdobył 4 miejsce w sprincie indywidualnym i 5 miejsce w sprincie olimpijskim – Trener : Kazimierz Zajączkowski
  13. Jastrzębski Kacper – LKS Orkan Ostrzeszów, Lekkoatletyka – złoty medal na Mistrzostwach Polski OOM w Warszawie w 10-boju, srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Toruniu w 7-boju, zdobył 2 złote medale na Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w biegu na 100m i sztafecie 4 x 100m, w Mistrzostwach Wielkopolski Szkolnego Związku Sportowego zajął 3 miejsce na 100m i 2 miejsce w sztafecie 4 x 100m – Trener : Edmund Tetlak
  14. Komorowska Martyna – KS Promień Opalenica, Podnoszenie ciężarów – na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła złoty medal, na Mistrzostwach Europy wywalczyła 5 miejsce – Trener : Witold Dziurla
  15. Wojtkowski Szymon – LKS Ceramik Krotoszyn, Zapasy styl wolny – zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Kadetów, na Mistrzostwach Europy zajął piąte miejsce – Trener : Lech Pauliński

DEKLARACJĘ DO URZĘDU SKARBOWEGO NALEŻY ZŁOŻYĆ DO 30 KWIETNIA 2024!